Hava Durumu

NÖHÜ'de ''Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi'' düzenlendi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, öncelikli alanlarından olan tarım alanında bölgesel kalkınma odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Çiftçi Eğitim Koordinatörlüğü ile Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde bölge çiftçiler için “Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi” veriliyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 15:58
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 15:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ'de ''Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi'' düzenlendi

2020 yılında hayatını kaybeden Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Öğretim Üyesi merhum Prof. Dr. Ethem Akyol’un anısına atfedilen eğitim, üç gün sürecek. Eğitim kapsamında Niğde ve bölgesinde arıcılık yapan 15 kursiyer, ana arı yetiştiriciliğine ilişkin uygulamalı eğitim alıyor.

“Tarım Gıda Alanlarında Öncü Üniversitemizde Bölgemizdeki Üreticilere Destek Veriyoruz”
Eğitimleri yerinde inceleyen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, eğitim kapsamında kursiyerlere uygulamalı olarak gösterilen bal hasadına katıldı. Rektör Uslu; ''Üniversitemizin tarım-gıda alanında öncü olduğunu ve bünyesindeki Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinde yürüttüğü çalışmalarla bölgedeki tarım ve hayvancılık alanındaki üreticilere destek vermeye devam edecek.'' dedi 

Eğitimin Merkezimize bağlı Çiftçi Eğitim Koordinatörlüğü öncülüğünde ve Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde düzenlendiğini ifade eden Rektör Uslu, “Bu çalışmayla üreticilerimiz ana arı üretimlerini öğrenip kendileri gerçekleştirecekler.” ifadelerini kullandı.

"Üniversitemizin Niğde'mizdeki Çiftçilere Vermiş Olduğu Destekler Artarak Devam Edecek"
Üniversitenin "Bölgesel kalkınma odaklı, öncelikli alanlarda ihtisaslaşmış, topluma hizmette öncü ve yenilikçi bir üniversite olma" vizyonuyla Niğde'deki çiftçilere vermiş olduğu desteklerin artarak devam edeceğini vurgulayan Rektör Uslu, son olarak "Eğitimimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Ahiler Kalkınma Ajansına ve emeği geçen başta Merkez Müdürümüz olmak üzere tüm personelimize teşekkür ederim." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.