Hava Durumu

NÖHÜ'de “Çiftçi Üniversitesi Küçükbaş Hayvan Yetiştirme Çalıştayı” düzenlendi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ev sahipliğinde; Niğde İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği öncülüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Tarım - Gıda Bilim ve Teknoloji Dergisi ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği iş birliğiyle “Çiftçi Üniversitesi Küçükbaş Hayvan Yetiştirme Çalıştayı” düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2022 16:58
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2022 16:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ'de “Çiftçi Üniversitesi Küçükbaş Hayvan Yetiştirme Çalıştayı” düzenlendi

Prof. Dr. Lütfi Özcan adına düzenlenen çalıştaya, Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yağmur Şener, Niğde Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Çalıştay Başkanı Şuayip Demirkol,Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünde Dr. Serdar Yağcı, Hayvancılık Genel Müdürlüğünden Ziraat Yüksek Mühendisi Bilğehan Özen, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çalıştayda bir açılış konuşması yapan Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, koyunculuğun Türkiye'de çok önemli bir sektör olduğunu ifade ederek başladığı konuşmasını boş kalan meraların değerlendirilebilmesi ve mera alanlarındaki otların milli ekonomiye kazandırılması açısından bu çalıştayın çok değerli olduğunu aktardı.

Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu konuşmasının sonunda “Çiftçi Üniversitesi Küçükbaş Hayvan Yetiştirme Çalıştayı”nın tüm paydaşlar için kazanımlar sağlamasını dileyerek noktaladı.

Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı Oturumu ve Prof. Dr. Okan Güney Oturumu olmak üzere 2 oturumdan oluşan çalıştay, ziraat alanında duayen olan akademisyenlerin isimlerinin verildiği sunumlar ile son buldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.