Hava Durumu

NÖHÜ büyük ilgi gördü! Rekor doluluk!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre lisans ve ön lisans programlarında yüzde 100 doluluk oranıyla bu yılda rekor kırdı.

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2023 16:49
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2023 16:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ büyük ilgi gördü! Rekor doluluk!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre lisans ve ön lisans programlarında yüksek bir doluluk oranı elde etti. Üniversite, lisans ve ön lisans bölümlerinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşarak başarısını ortaya koydu.


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde barındırdığı 14 Fakülte, 1 Yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 1 konservatuar ile yüzde 100 doluluk oranına ulaşarak, en çok tercih edilen üniversiteler arasında ilk sıraya girmeyi başardı.
Buna göre üniversitede lisans düzeyinde açılan kontenjan sayısı 3 bin 20 olurken üniversiteye lisans düzeyinde yerleşen öğrenci sayısı 3 bin 70 oldu. 
Ön lisans düzeyinde açılan kontenjan sayısı ise 2 bin 785 olurken, ön lisans düzeyinde yerleşen öğrenci sayısı 2 bin 955 oldu. 
Üniversite genelinde lisans ve ön lisans düzeyinde toplamda 6 bin 25 öğrencinin yerleştirilmesi ile rekor kırdı. 
YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversitelere kayıt yaptıracak öğrencilerin, 28 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.