Hava Durumu

NÖHÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kalıcı ruhsat aldı

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı'nın verdiği geçici ruhsatla hasta kabulüne başlayan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kalıcı ruhsatını aldı.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2024 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 13:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
NÖHÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kalıcı ruhsat aldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, son 2 yılda akademik kadrosu ve fiziki altyapısını sürekli geliştirerek Sağlık Bakanlığınca Faaliyet İzin Belgesi (kalıcı ruhsat belgesi) alarak üçüncü basamak diş hastanesi olarak hizmet vermeye devam ediyor. 2023 yılının ocak ayında hasta kabulüne başlayan merkezde, 17 bin 500 hastaya 36 bin 600 tedavi uygulandı.

Merkezde, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Restoratif Diş Tedavisi, Protetik Diş Tedavisi, Çocuk Diş Hekimliği, Periodontoloji, Ortodonti ve Endodonti anabilim dallarında 3 doçent ve 9 doktor öğretim üyesiyle sağlık hizmeti sunuluyor.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, merkez sayesinde çevre illerdeki üniversitelerin diş hekimliği fakültelerine sevk edilen komplike vakalarda önemli ölçüde azalma olduğunu aktarırken merkezin, Niğde'de 10 yıllık bir hizmete karşılık geldiğini belirtti. Rektör Uslu, 2023'te yaklaşık 11 bin hastanın şehir dışına sevkinin önüne geçerek hastalara ileri derecede uzmanlık gerektiren tedavi imkanı sunduğunu kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.