Hava Durumu

Niğdeli siyasetçi Gülsün Bor, hayatını kaybetti

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek CHP Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı olan Niğdeli siyasetçi Gülsün Bor, hayatını kaybetti.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 12:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğdeli siyasetçi Gülsün Bor, hayatını kaybetti

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek CHP Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı olan Gülsün Bor'un dün gece fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı, sabah saatlerinde ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

GÜLSÜN BOR KİMDİR?

1974 yılında Ankara'da doğan Gülsün Bor, bir idareci ve CHP'nin 16. Dönem Niğde Milletvekili olan bir babanın ve öğretmen bir annenin çocuğudur. 15 yaşında bir oğlu bulunmaktadır. Ortaokul eğitimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra lise eğitimine Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde devam etmiştir. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olmuştur. Meslek hayatına 1997 yılında Hazine Müsteşarlığı'nda Uzman Yardımcısı olarak başlamıştır. İlk yıllarında, Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'nde, Nakit ve Bütçe İzleme Dairesi'nde çalışmıştır. 'Kamu Harcamalarının Etkinliğinin ve Performansının Ölçülmesi' konusu üzerine uzmanlık tezi hazırlayarak, tez savunması sonrasında 2000 yılında Hazine Uzmanı olmuştur. Aynı yıl, George Washington Üniversitesi'nde finans alanında yüksek lisans eğitimi almak üzere Hazine bursu ile ABD'ye gitmiştir. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Dünya Bankası'nda kısa dönemli danışman olarak çalışmıştır. 2003 yılında ise, tekrar Türkiye'ye dönerek Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'nde, bu defa, İç Borç Yönetimi Dairesi'nde Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 2010 yılında, T.C. Vaşington Büyükelçiliği'ne Ekonomi Müşaviri olarak atanmış ve üç yıl boyunca görev yapmıştır. Bu görevi sırasında, Türkiye’nin ekonomik politikalarının uluslararası alanda tanıtımını ve yürütülmesi çalışmalarından sorumlu olmuştur. 2014- 2024 yılları arasında Çankaya Belediyesi Başkan yardımcılığı görevi de yapan Gülsün Bor evli ve bir çocuk annesiydi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.