Hava Durumu

Niğdeli öğrenciler Eren Bülbül'ün filmini izledi

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, yılbaşı ile birlikte gösterime giren "Kesişme: İyi ki Varsın Eren" filmi Niğde Protokolü ve öğrenciler tarafından izlendi. Eren Bülbül 11 Ağustos 2017 tarihinde teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olmuştu.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 16:21
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2022 09:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğdeli öğrenciler Eren Bülbül'ün filmini izledi

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, öğrencilerle birlikte sinema salonunda buluştu. Niğde Kalesi altında bulunan sinema salonunda Vali Şimşek ile birlikte 14.30 seansında filmi izleyen öğrenciler duygulu anlar yaşadı. 


Vali Şimşek yaptığı açıklamada: "Niğde İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Niğde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün projesi dahilinde 'İyi ki Varsın Eren' filmindeyiz. Lise öğrencilerimizle birlikte bu filmi izleyeceğiz. Proje kapsamında 500 öğrencimiz bu filmi izledi. inşallah bir hafta boyunca da 2 bin öğrencimize izletmiş olacağız. Niğdemizin kahramanı Ömer Halisdemir'in yaptığı gibi büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Eren Bülbül kardeşimizin kahramanlığını öğrencilerimize anlatmak, vatan, millet, bayrak bilincini aşılamak istedik. Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen Emniyet Müdürümüze, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve ekiplerine, katılımlarından dolayı öğrencilerimize teşekkür ediyorum." 

EREN BÜLBÜL 
Eren Bülbül 1 Ocak 2002 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. 11 Ağustos 2017 yılında PKK'lı teröristlerin saklandığı yeri güvenlik güçlerine göstermek isterken hainlerin açtığı kurşunlar ile şehit düşen Eren Bülbül yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.