Hava Durumu

Niğde ve Bor'da okullar hasar aldı, hastane taşındı !.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde şu ana kadar 42 bine yakın vatadaşımız hayatını kaybetti. 2 büyük depremin ardından binlerce de artçı deprem oldu. Depremlerden Niğde'de de etkilendi, merkezde 21 bina ve bir ilkokul mühürlendi. 

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2023 10:17
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2023 10:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde ve Bor'da okullar hasar aldı, hastane taşındı !.

Niğde ve Bor'da önlemler artırıldı 
Ağır hasarlı binalar için yıkım kararı alındı. Mühürlenen okulun Niğde merkezde yer alan (Özbelde) 75.Yıl Mustafa Altuncu İlköğretim Okulu olduğu öğrenildi. Karar, Niğde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce alındı. 
Bor'da Fizik Tedavi Hastanesi taşındı 
6 Şubat 2023 tarihli depremlerde hasar aldığı tespit edilen Bor Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi hemen yanında bulunan Bor Devlet Hastanesine taşındı. Hasarlı binada incelemeler sürüyor. 
Bor'da 3 okul hasar aldı 
Ramazan Konuş Ortaokulu, Şehit Bora Çelik Lisesi ve Asım Eren İlkokulu hasar adı. Hasar alan ve yüzlerce öğrencisi bulunan ortaokul, lise ve ilkokul tedbirler gereği kapatıldı. 
Öte yandan Niğde merkezde ağır hasarlı olan ve yıkım kararı alınan Adliye Sarayı karşısındaki binaların yıkım işlemlerinin kısa süre içinde yapılacağı belirtildi.

Öğrenciler nakledildi 

Bor ve Niğde'de zarar gören okullarda öğrenim gören öğrenciler başka okullara sevk edildi. 

Hatay depremi de etkiledi 

20 Şubat 2023 akşam saatlerinde Hatay merkezli deprem de Niğde ve Bor'da güçlü şekilde hissedildi. Depremde vatandaşlar evlerini terk ederken, son sarsıntıyla birlikte hasar alan binalar inceleniyor. Polis ekipleri saat 20:30 civarında hakkında yıkım kararı alınan binaların çevresinde güvenlik önlemi alarak yolu trafiğe kapattı. 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.