Hava Durumu

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek merak edilen soruları cevaplandırdı

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Medya Haber Sitesi ve Kent Türk televizyonu ortak yayınında ilimize dair merak edilen soruları cevaplandırdı. Genel Yayın Yönetmenimiz ve "Gündem Özel" programımızın sunucusu Sema Tekeli'ye konuşan Niğde Valisi Şimşek, "Niğde önemli bir değer bu değeri daha da yukarı çekecek çalışmalar yapacağız" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2022 14:36
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2022 15:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek merak edilen soruları cevaplandırdı

1994 yılı Temmuz ayında kurayla Niğde'de kaymakam adayı olarak görev yaptığını söyleyen Şimşek, yıllar sonra ilimize Vali olarak atanmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti. 1994 yılı temmuz ayında 6 ay boyunca kaymakamlık stajı yapan Şimşek, 2017 yılının yine bir temmuz ayında Niğde Valisi olarak göreve başladı. 

Artık ailecek Niğdeli olduklarını belirten Vali Şimşek, "Niğde ile görev bağımız bitse bile gönül bağımız devam edecek" dedi. 

Niğde'nin özellikle tarım konusunda öne çıkan bir il olduğuna değinen Vali Şimşek; tanıtım konusunda yaşanan eksiklikler olduğunu bunu aşmak için de çeşitli etkinlikler ve festivallerle yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirtti. 

Niğde'nin tarım potansiyelinin yanı sıra turizm alanında da ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirten Şimşek, Niğde Kale ve Çevresi Yenileme Projesinin de bu amaçla başladığını belirtti. 

Medya Haber Sitesi ve Kent Türk TV'nin ortak yayınında Niğde'ye dair birçok konunun ele alındığı "Sema Tekeli ile Gündem Özel" programının tamamını izleyebilirsiniz.. 

Medya Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Şerife Türkeş, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek'e Küresel Gazeteciler Konseyinin "Küresel Medya" dergisini hediye etti. 

Program, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ile Medya Haber Sitesi ailesinin hatıra fotografı ile son buldu.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.