Hava Durumu

Niğde Valisi Cahit Çelik resmen göreve başladı!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Niğde Valiliğine atanan Cahit Çelik, Valilik bahçesinde düzenlenen programla karşılandı.

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2023 18:20
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2024 15:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Valisi Cahit Çelik resmen göreve başladı!..

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik, Niğde Valiliğine atandı. Bugün düzenlenen programla Niğde Valisi Cahit Çelik resmen göreve başladı.

​​​​​​

VALİLİK BAHÇESİNDE KARŞILAMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Niğde Valisi Cahit Çelik için Valilik bahçesinde düzenlenen programla karşılama töreni düzenlendi. Düzenlenen programa Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, protokol üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Karşılama töreni sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Niğde Valisi Cahit Çelik konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Beni bu güzide şehrin valilik görevine layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı sunuyorum. 

Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık sıhhat afiyet diliyorum. Tarihiyle ekonomisiyle tarımıyla büyük bir potansiyele sahip bu güzel şehre hizmet edeceğim için çok büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Üzerime düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak Niğde’yi daha parlak bir geleceğe taşımak için büyük bir gayretle çalışacağımı bildirmek istiyorum. 

Bugüne kadar Niğde’de görev yapan bütün valilerimiz ve görevi devraldığım Sayın Valimiz Mustafa Koç’a şehrimize kattığı değer ve projeler için teşekkürlerimi sunuyorum. 

Niğde tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir olarak anılmış, Anadolu’nun kapısı üretimi tarımıyla ve ihracatıyla ülkemizin nadide bir şehri olmuştur. Bu şehrin birlik ve beraberliği aynı zamanda en büyük gücüdür, yeraltı ve yer üstü zenginlikleriyle, kültürüyle tarihiyle yemekleriyle Niğde ülkemizin hazinelerindendir. Bu hazinen çok daha görünür olması önce ülkemiz sonra da dünyayla daha çok buluşması ve tanınması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

 Kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, muhtarlarımız, eğitimcilerimiz, siyasetçilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla omuz omuza el ele hep birlikte şehrimize hizmet için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak bizim için en büyük onur ve gurur olacaktır. Her birimiz üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun gereğini en iyi şekilde yapma azmi kararlılığı ve fedakarlığıyla ve milletimizin dualarıyla çalışmalarımızın başarıya ulaşacağına inancımız tamdır. 

Görev süremiz içerisinde şehit yakını ve gazilerimiz engelli, yaşlı dul ve yetimlerimize yakın ilgi gösteren bir anlayışla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret göstererek, şehrin gelişim dinamiklerine uygun projeler üretmeye çalışacağız. Yeni görevimiz ülkemiz milletimiz Niğde’miz ve siz değerli hemşerilerimiz için hayırlara vesile olması dileğiyle Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi. 

Haber: Sevilay Arıkan

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.