Hava Durumu

Niğde Valiliğinden Açıklama ''Gerçeği Yansıtmıyor''

Niğde Valiliği, son günlerde kamuoyunda ve sosyal medya platformlarında paylaşılan ''çocukların kaçırılmaya çalışıldığı'' içerikli mesajlar ve ses kayıtları ile ilgili bir açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2022 13:29
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2022 13:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Valiliğinden Açıklama ''Gerçeği Yansıtmıyor''

Niğde Valiliği, son günlerde kamuoyunda ve sosyal medya platformlarında paylaşılan ''çocukların kaçırılmaya çalışıldığı'' içerikli mesajlar ve ses kayıtları ile ilgili bir açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada bu tarz mesajların ve görüntülerin gerçeği yansıtmadığı ve bu konuyla alakalı ilgili kolluk birimlerine herhangi bir ihbarın gelmediği bilgisi verildi. Niğde Valiliği tarafından yapılan açıklamada;

''Son günlerde, farklı illerde olduğu gibi ilimizde de sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden, korku ve paniğe sebebiyet verebilecek tarzda "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" içerikli ses mesajlarının dolaşımda olduğu tespit edilmiştir.
Bu tür dezenformasyon içerikli paylaşımlara karşın, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve diğer illerimiz makamlarınca ‘çocukların kaçırılmaya çalışıldığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı’ yönünde yapılan kamuoyu bilgilendirmelerine rağmen benzer paylaşımlara devam edildiği görülmüştür.
Bu kapsamda ‘çocuk kaçırma olayı’ ile ilgili Emniyet ve Jandarma birimlerimize yapılmış herhangi bir şikayet yada mağduriyet başvurusu bulunmamakla beraber, ilimizin güvenliğini ve huzurunu hedef alan ve gerçeği yansıtmayan bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.