Hava Durumu

Niğde OSB Atıksu Arıtma Tesisi'nin kapasitesi iki katına çıkarılıyor

Niğde OSB’nin 2006 yılından itibaren kesintisiz şekilde çalışan 4.000 m³/gün kapasiteli İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesi, Niğde OSB’de yeni faaliyete geçecek firmaların atıksularını arıtmak için ihalesi yapılan ek üniteler ile iki katına çıkarılacak.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 17:58
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 17:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde OSB Atıksu Arıtma Tesisi'nin kapasitesi iki katına çıkarılıyor

2 adet 2.000m³/günden oluşan 4.000 m³/gün kapasiteli bioreaktör ve 4.000 m³/gün kapasiteli dengeleme tankından oluşan atıksu arıtma tesisi ek ünite yapım işinin yüklenicileri ile sözleşme imzalandı. Yeni yapılacak olan atıksu arıtma tesisi ek üniteleri 1,5 Milyon Euro bedelle ihale edildi. İnşaat ve mekanik işlerini yapacak olan firmalar ile koordinasyon toplantısını gerçekleştiren Niğde OSB yönetimi, atıksu arıtma tesisinin ek ünite inşaatına başlandığını duyurdu.

Ek ünitelerin 6 ay içinde tamamlanarak faaliyete geçmesi ile Niğde OSB İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin kapasitesi 8.000 m³/gün olacak ve Niğde OSB’nin 705 hektarlık mevcut alanındaki tüm tesislerin atıksuları arıtılacak. Kamu kaynakları kullanılmadan tamamen Niğde OSB’nin öz kaynağı ile yapılan Atıksu Arıtma Tesisinin toplam yatırım tutarı ise 3,6 Milyon Euro olarak duyuruldu. Atıksu arıtma tesisinden çıkacak olan çamur ise kurutularak doğal gübreye dönüştürülecek. Bu iş için faaliyete geçen Çamur Kurutma Tesisi ise 100 bin ABD doları bedelle ihale edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.