Hava Durumu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Nevruz coşkusu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Niğde Belediyesi ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) iş birliğinde Nevruz 2022 program gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2022 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2022 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Nevruz coşkusu

NÖHÜ ev sahipliğinde, Niğde Belediyesi ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) iş birliğinde Türk Dünyası Yeni Gün Buluşması “Nevruz 2022” adlı program gerçekleştirildi.

Programa, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Rektör Uslu'nun eşi Öğr. Gör. Dilek Yaprak Uslu, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Düsen Kaseinov, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yağmur Şener, Niğde protokol üyeleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleştirilen ve “Ateş Seremonisi, Demir Dövme Pişi ve Nevruz Çorbası İkramı, Türk Dünyası Halk Dansları ve Türk Dünyası Konserleri” gibi birçok etkinliğin yer aldığı ve büyük beğeni toplayan program protokol tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başladı.

Programın açılışında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu açıklamalarına “Dünyanın birçok yerinde coşkuyla kutlanan Nevruz Bayramımızı, bu yıl da Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatının katkılarıyla, Üniversitemizde siz değerli misafirlerimiz ve öğrencilerimiz ile kutlayacağız” diyerek başladı.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov; "Nevruz geleneğini gelecek kuşaklara aktarmak için çalışıyoruz. Nevruz Bayramının herkes için hayırlı olsun diyorum" dedi. 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı konuşmasında; "Nevruz Bayramının dünyada savaşların olmadığı huzur ortamının oluşmasına vesile olsun diyorum. Dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun hiç bir yerde kan akmasın, insan bizim için herşeyden önemli" dedi. 

Türk Dünyası ülkelerimizden dans topluluklarının gösterileri, ateş seromonisi, çeşitli ikramlar ve konserlerin yer aldığı programa katkılarından dolayı TÜRKSOY’a ve Niğde Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, konuşmasını herkese bol eğlenceler dileyerek noktaladı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen etkinlik, programa katkı sunanlara teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.