Hava Durumu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mısır'da tanıtıldı

Mısır’ın başkenti Kahire’de Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen ABC Future Expo/Türk Üniversiteleri tanıtım fuarına katılan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, fuarda üniversiteyi tanıttı.

Haber Giriş Tarihi: 06.05.2024 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 06.05.2024 12:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mısır'da tanıtıldı

Fuarda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından açılan stantta Niğde ve üniversitemizdeki eğitim faaliyetleri ile sosyal imkânlar uluslararası aday öğrencilere tanıtıldı. Uluslararası akademisyenlerin de ziyaret ettiği stantta, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Hülya Üründü ziyaretçilere üniversite hakkında bilgiler verdi.


“Üniversitemiz Uluslararası Ölçekte Marka Değerini Artırmaya Devam Ediyor”
Konuyla ilgili açıklama yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, ‘‘Üniversitemizde yaklaşık 28 bin öğrencimizin yanı sıra 53 ülkeden 800'ü aşkın uluslararası öğrencimiz var. Anadolu’nun Yükseköğretim ve Bilimde Parlayan Yıldızı Üniversitemiz ulusal düzeyde olduğu gibi uluslararası ölçekte de marka değerini artırmaya devam ediyor. Fuardaki amacımız Üniversitemizi uluslararası öğrencilere tanıtmak ve onları ülkemize, şehrimize ve üniversitemize davet etmek.’’ diye konuştu.


Kahire Eğitim Müşaviri Aslan’la İkili Eğitim İş Birlikleri Üzerine Görüşme
Fuarda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nin standını ziyaret eden Kahire Eğitim Müşaviri Prof. Dr. İbrahim Aslan ile Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu arasında verimli bir görüşme gerçekleşti. Rektör Uslu, Aslan’a üniversite hakkında bilgiler verirken ayrıca Niğdeli Alimler kitabını hediye olarak takdim etti.

Haber: Arif Türkeş

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.