Hava Durumu

Niğde’nin park sorunu bu proje ile bir nebze çözüm bulacak!..

Niğde’nin kanayan yaralarından biri olan otopark sorunu, Niğde Belediyesi tarafından, hayata geçirilmesi planlanan proje ile bir nebze de olsa çözüm bulacak.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2023 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2023 10:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde’nin park sorunu bu proje ile bir nebze çözüm bulacak!..

Niğde’de hem araçların fazla olması hem de otopark yetersizliği araç sürücülerini de farklı çözümler üretmeye teşvik ediyordu. Kimi sürücüler otopark bulamadığı yerde araçlarını kaldırımlara, yol kenarlarına hatta engelli yollarına park ediyordu.

NİĞDE BELEDİYESİNDEN OTOPARK SORUNU İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Niğde’nin trafik sorununa kalıcı çözümler üretmek için çalışmalar yürüten Niğde Belediyesi, Dr. Sami Yağız Caddesi Yukarı Kayabaşı Mahallesi Dışarı Camii yanında bulunan alanın otopark yapılması amacı ile kamusallaştırma kararı alındığını bildirildi. Proje kapsamında kamulaştırılan 3 bina yıkıldıktan sonra boş alanda katlı otopark inşaatına başlanacak.

Niğde’nin artan otopark ihtiyacı ve trafik sorununun çözümü için, Niğde Belediyesinin inşa edeceği otoparkla bölgenin parklanma sorununa çözüm olması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Dönüşen, gelişen ve büyüyen Niğde’mizde trafik ve otopark sorunu, öncelikle çözülmesi gereken sorunlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle kentin otopark ihtiyacının karşılanması için şimdilik 3 ayrı noktada katlı otopark yapımı için kolları sıvadık. Önce Paşakapı Caddesi’nde Paşa Hamamının arka kısmında kamulaştırdığımız yapıların yıkımını gerçekleştirdik. Burada kısa süre içinde katlı otopark çalışmalarına başlayacağız. Ardından Dışarı Camiinin arka kısmındaki alanda yapacağımız katlı otopark için kamulaştırma çalışmasına başladık. Buradan da yıkımını yapacağımız 3 binanın yerine katlı otopark inşa edeceğiz. Sırali Camii’nin arka bölümünde de otopark yapımı için kamulaştırma yapacağız. Böylece kentimizde otopark sorununun büyük ölçüde çözmüş olacağız. Bir yandan trafik akışının düzenlenmesi diğer yandan da şehir estetiğinin korunması için gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Kamulaştırılacak alanlarda süreci şeffaf bir şekilde yönetiyoruz. Amacımız, şehrimizin trafik ve otopark sorununa kalıcı çözüm bulmaktır.” İfadelerine yer verdi.

Haber / Rabia Keser

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.