Hava Durumu

Niğde, kardeş şehir Melle heyetini ağırladı !..

Almanya’nın Melle kenti belediye başkanı ve Melle Türk –Alman Dostluk Derneği üyelerinin 3 gün süren Niğde ziyareti sona erdi. 

Haber Giriş Tarihi: 30.09.2022 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 30.09.2022 09:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde, kardeş şehir Melle heyetini ağırladı !..

Niğde Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, Melle heyeti, Niğde’nin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini yakından görme fırsatı buldu. Heyet, 1938 yılında Türk-Alman işbirliği ile Elma Numune Fidanlığı olarak kurulan Niğde Patates Araştırma Enstitüsü ile eski tarihi binaları da gezdi.


Başkan Özdemir’i ziyaret ettiler
Niğde Belediyesinin davetlisi olarak 27 Eylül’de kardeş şehir Melle’den gelen heyeti, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir makamında ağırladı.  1996 yılında imzalanan protokolle başlayan Niğde ve Melle arasındaki kardeş şehir ziyareti programı kapsamında Niğde’ye gelen heyette, Melle Belediye Başkanı Jutta Dettmann, DTAK (Melle Türk-Alman Dostluk Çalışma Grubu) Başkanı Detlef Groth ve eşi Sonja Hallmann-Groth, DTAK Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Kılıç, DTAK Üyesi Nurdan Kılıç, THW (AFAD Melle) Müdürü Marco Plesner, Melle Belediye Meclis üyeleri ve başkan danışmanları da yer aldı. 


Dostluğumuz her yıl daha çok pekişiyor 
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kardeş şehir Melle’den gelen heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Niğde heyetinin de Temmuz ayında Melle’yi ziyaret ettiğini anımsatan Başkan Özdemir, Melle ve Niğde arasında çeyrek asrı aşan bir dostluğun bulunduğunu ve karşılıklı ziyaretlerle bu dostluğun her yıl biraz daha pekiştiğini anlattı. 


Niğde Belediyesi’ne teşekkür 
Melle Belediye Başkanı Jutta Dettmann, Niğde ziyaretleri kapsamında, başta Niğde Belediyesi olmak üzere tüm Niğdelilerin misafirperverliğinden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. 


Melle DTAK yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Kılıç ise Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e Melle heyeti ve Türk-Alman Dostluk Derneği adına teşekkür etti. Yılmaz Kılıç, “Niğde ve Melle Şehirlerimiz arasındaki kardeşliğin daim olması adına gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde gösterdikleri katkı ve katılımlarından dolayı Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


Melle heyeti ve Türk Alman Dostluk Derneği üyelerinin Niğde Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret karşılıklı hediyelerin verilmesi ve hatıra fotoğraflarının çekimi ile son buldu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.