Hava Durumu

Niğde'deki kabirlere dijital erişim geldi

Niğde Belediyesi yeni hizmetini vatandaşlarla buluşturdu.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2022 15:36
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2022 15:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'deki kabirlere dijital erişim geldi

Niğde Belediyesi Akıllı Şehircilik uygulamalarına bir yenisi daha ekleyerek, Mezarlık Bilgi Sistemini (MEBİS) yeni ve güncel haliyle kullanıma sundu.

Altyapısı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından oluşturulan Mezarlık Bilgi Sistemi, harita ve navigasyon destekli olup, vatandaşların mezarlık ziyaretlerini kolaylaştıracak.

Niğde Belediyesi’nin internet sitesinden erişilebilen uygulama mobil destekli olacak, dünyanın neresinde olursa olsun mevta yeri, bilgileri ve mezar fotoğraflarına erişimi sağlanacak. Yapılan bu çalışma neticesinde Mezarlık Bilgi Sistemi ile artık kabirler, daha kolay bir şekilde bulunabilecek.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; 


“Niğde Belediyesi olarak her alanda teknolojinin imkanlarını vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Akıllı şehir uygulamalarımızın yelpazesini günden güne geliştiriyoruz. Mezarlık bilgi sistemimizi yeniledik. Mezarlık bilgi sistemi ile kabirler, daha kolay bir şekilde bulunabilecek. Biz mezarlıklarımızı en iyi hale getirip ebediyete intikal eden yakınlarımıza saygımızı sevgimizi göstermeye devam edeceğiz. Allah cümle ölmüşlerimize rahmet eylesin “ifadelerini kullandı. 
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.