Hava Durumu

Niğde'de yasa dışı faaliyetlere izin yok!.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince farklı zaman ve mekanlarda yapılan operasyonlarda çok sayıda yasa dışı faaliyet engellendi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2021 10:04
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2021 10:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de yasa dışı faaliyetlere izin yok!.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonlar kapsamında sahte içki, gümrük kaçağı makaron ve cep telefonları yakalanırken, Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışmaları neticesinde de uyuşturucu madde çeşitleri bulunduran şüpheliler tespit edildi.

Niğde Valiliğinden yapılan basın açıklaması:

“Devletimizi vergi kaybına uğratan ve halk sağlığına kast eden kaçakçılıkla mücadele kapsamında; Ticari amaçla alkollü içki üreten ve satışa sunan 1 şüpheliye yönelik  Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen projeli çalışmalarda, 95 litre etil alkol, 20 litre el yapımı alkollü içecek, 1,5 litre anoson yağı ve 35 adet alkol aromasında kullanılan kit ele geçirilmiş,  şüpheli şahıs hakkında 5607 SKM suçundan yapılan işlemler neticesinde tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Devletimizi vergi kaybına uğratan kaçakçılıkla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda, Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 03.11.2021-04.11.2021 tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda 34 ... ...  ve   06 … … plaka sayılı araçlarda yapılan aramalarda toplam 23.500 kutu (4.700.000 adet) gümrük kaçağı makaron ele geçirilmiş, konu ile ilgili olarak N.Y. ve E.Ç isimli şahıslar hakkında 5607 SKM suçu kapsamında gerekli işlemler yapılmıştır.

Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  ekiplerimizce 02.11.2021 günü gümrük kaçağı emtia satışı yapan, piyasaya süren, haksız kazanç elde ederek devleti vergi kaybına uğratan  şahıslara  yönelik yapılan çalışmalar neticesinde  beş işyeri kontrol edilmiş, iki işyerinde 15 adet çeşitli markalarda  gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen cep telefonu ele geçirilmiş ve 3 şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

04 Kasım 2021 günü Niğde ili Merkez İlçesi Edikli Beldesinde icra edilen faaliyeti esnasında,  daha önceden Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde,  uyuşturucu madde temin ettiği ve kullandığı tespit edilen şahıs, aracı ile uygulama noktasına girmeden kaçmış ve yapılan takip neticesinde yol üzerinde yakalanmıştır. Yol güzergâhında ve çevrede yapılan arama neticesinde araçtan atılmış vaziyette 7 gram METANFETAMİN, 1 gram BONZAİ maddesi, 1 Rulo Alüminyum Folyo, 1 adet kullanma Aparatı ele geçirilmiştir. Olayla ile ilgili iki şahıs hakkında adli tahkikata başlanmıştır.

Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, 04 Kasım 2021 günü Niğde ili Bor İlçesi Kemerhisar Beldesinde icra edilen faaliyette kendisine, kişi veya kişilere uyuşturucu madde temin ettiği tespit edilen şahıs ve aracında, C. Savcılığından alınan arama kararına istinaden yapılan aramada yaklaşık 15 gram SENTETİK KANNABİNOİD (BONZAİ) olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır.”

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.