Hava Durumu

Niğde'de üniversite hazırlık kursu açılıyor

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Niğde Belediyesi iş birliğinde üniversite hazırlık kursu açılıcak.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 17:21
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 17:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de üniversite hazırlık kursu açılıyor

Niğde Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenleyeceği üniversite kurslarına yönelik kayıtlar, 100. Yıl Millet Kütüphanesi’nde alınmaya başladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenecek olan üniversiteye hazırlık kursları, hafta için her gün 09.00-18.00 saatleri arasında verilecek.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki eğitimciler tarafından verilecek hazırlık kurslarında, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Fizik, Sosyal Bilimler, Coğrafya ve Biyoloji gibi temel derslerin yanı sıra sınava hazırlıkta eksik konuların tamamlanmasına yönelik ders programları da yer alacak.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, düzenleyecekleri üniversiteye hazırlık kurslarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Niğde Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilere verdikleri destekleri her yıl artırdıkları gibi eğitime değer katan projeleri de hayata geçirmeye devam ettiklerini anlattı.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Son 4 yıl içerisinde 4 kütüphane açarak, tüm öğrencilerin yeni nesil kütüphanelerde ders çalışmalarına olanak sağladıklarını belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Her yıl okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapıyoruz. Kütüphanelerimizde imkanı olan ve olmayan tüm gençlerimizin, nezih ortamlarda ders çalışmalarını sağlıyoruz. Şimdi de dershanelere gitme imkanı olmayan öğrencilerimiz için üniversiteye hazırlık kursları açıyoruz” dedi.

Üniversite hazırlık kursu kayıtlarının başladığına dikkati çeken Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kayıtlar tamamlandıktan sonra üniversite sınavlarının yapılacağı tarihe kadar kursların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.