Hava Durumu

Niğde'de suçlulara rahat yok: 13 kişi yakalandı!

Niğde Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hırsızlığa karşı yürütülen çalışmalarda 13 kişi yakalandı.

Haber Giriş Tarihi: 02.01.2024 10:57
Haber Güncellenme Tarihi: 02.01.2024 10:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de suçlulara rahat yok: 13 kişi yakalandı!

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada:

''Mal varlığına karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında ilimiz merkezinde çeşitli tarihlerde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

4  ayrı Açıktan Hırsızlık olayı ile ilgili, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 6 Şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapılarak suça konu eşyalar sahiplerine teslim edilmiştir.     

Otodan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 1 Şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.     

Bisiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen Şüpheli şahıs yakalanarak çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, suça konu bisiklet sahibine teslim edilmiştir.

Dolandırıcılık olayı ile ilgili, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 3  Şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapılarak, suça konu 60.000₺ para ve sahte takılar ilgili birime teslim edilmiştir.

Herkesin Girebileceği Yerde Bırakılmakla Birlikte Kilitlenmek Suretiyle Hırsızlık Suçu’ndan Aranma Kaydı bulunan 1 şahıs yakalanarak ilgili birime teslim edilmiştir.

Polis sorumluluk bölgemiz dışında gerçekleşen Dolandırıcılık olayı ile ilgili, 1 Şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.

Hakkında Dolandırıcılık ve çeşitli suçlarından 19 Yıl 2 Ay 5 Gün kesinleşmiş hapis ve 6.840₺ para cezası bulunan şahıs yakalanarak ilgili birime teslim edilmiştir.

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir.'' denildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.