Hava Durumu

Niğde'de sağlıkçılardan ''Sağlığın Ritmi'' konseri

Niğde’de sağlıkçılar tarafından, ‘Sağlığın Ritmi’ konseri düzenlendi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlıkçılardan oluşan müzik grubu, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2024 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2024 14:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de sağlıkçılardan ''Sağlığın Ritmi'' konseri

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Sağlığın Ritmi konseri, yoğun katılıma ev sahipliği yaptı. Konsere katılan Niğde Valisi Cahit Çelik, emeği geçenlere teşekkür ederek, sağlık çalışanlarının görevlerini büyük özveri ve fedakarlıkla yaptıklarını, ertelenemeyecek tek görevin sağlık olduğunu belirterek; "Sağlık çalışanlarımızın müzikle ilgilenmesi bizleri memnun etmiştir. Devletimiz vatandaşlarımıza birçok alanda kamu hizmeti sunuyor. Güvenlik, eğitim, sağlık hizmeti sunuyor. Baktığımız zaman gerçekten sağlık hizmetinin bu hizmetler içerisinde çok farklı bir yeri olduğunu biliyoruz. Sağlık hizmetleri diğer hizmetlerden farklı olarak ertelenebilir, ötelenebilir bir hizmet değildir. Bu anlamda da ilimizde sağlık hizmeti sunmaya çalışan 4 bin 750’den fazla var. Ben hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

ÇETİNKAYA’DAN VEDA

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görev süresi dolan Dr. Öğretim Üyesi Yakup Çekinkaya ise konserde bir veda konuşması yaptı.

Başhekim Çetinkaya, katılan davetlilere teşekkür ederek, "Tamamı sağlıkçılardan oluşan müzik grubumuzun içinde sağlık çalışanlarımız var. Belki detone olacaklar, belki yanlış notaya basacaklar ama eğlenecekler, eğlendirmeye çalışacaklar. Buna ihtiyacımız var çünkü bizler 24 saat çalışan insanlarız, dolayısıyla sağlık çalışanlarının eğlenmek de hakkı diye düşünüyorum. Bugün benim başhekimliğimin son günü. Tüm sorumlularıma, çalışma personellerime çok teşekkür ediyorum. Kırdıklarım olabilir. Özür diliyorum, bana hakkınızı helal edin. Benim size hakkım helal olsun. Böyle muhteşem bir ekibin önünde yapabilecek şey sadece saygıyla eğilmek olur" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.