Hava Durumu

Niğde’de parklara ‘büfe kütüphane’!..

Niğde Belediyesi, kentteki parklara kütüphane oluşturma projesi başlattı. Bu proje kapsamında, parklarda bulunan boş alanlar kütüphane olarak düzenlenecek ve vatandaşların ücretsiz olarak kitap okuyabilmeleri sağlanacak.

Haber Giriş Tarihi: 22.07.2023 11:18
Haber Güncellenme Tarihi: 22.07.2023 11:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde’de parklara ‘büfe kütüphane’!..

İlk olarak eski Askerlik Şubesi ile Niğde Valiliği giriş kapısı yanına dört adet kitap büfesi yerleştirildi. Bu proje kapsamında, parklara yerleştirilen küçük büfeler içerisinde kitaplar bulunacak ve vatandaşlar bu büfelerden istedikleri kitabı ödünç alıp parkta keyifle okuyabilecekler.

Parklara yerleştirilen kütüphanelerde çeşitli türlerde kitaplar bulunacak. Roman, hikâye, şiir, tarih, bilim gibi farklı konularda kitaplar park ziyaretçilerinin hizmetine sunulacak. Kitaplar, okuyucular tarafından ödünç alınabilecek ve istendiği süre boyunca okunabilecek. Ayrıca, vatandaşlar kendi kitaplarını da park kütüphanelerine bağışlayabilecekler.

AMACIMIZ KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞINI ARTIRMAKTIR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Bu proje ile gerçekleştirmek istediğimiz, insanlarımızın kitap okuma alışkanlığını arttırmak ve parkları daha cazip hale getirmektir. Parklarda bulunan kütüphaneler, vatandaşların doğa ile iç içe kitap okuma deneyimi yaşamasını sağlamaktadır. Ayrıca, çocukların ve gençlerin okuma alışkanlığını geliştirmek için de önemli bir adım atılmıştır. Bu projemiz kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve parkları daha etkileşimli hale getirmek amacıyla başlatılmıştır. Vatandaşlarımız, parkları ziyaret ederek kitap okuma keyfini doğa ile birleştirebilecekler. Bu kütüphaneler, insanların kitap okuma alışkanlığını arttırarak, kültürel bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir.” ifadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.