Hava Durumu

Niğde'de korkutan veri !..

İntihar ve intihar girişimleri tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de yaşanıyor. Haber merkezimizce yapılan araştırmada basına yansıyan verilere göre; 2022 yılının ilk gününden 31 Ağustos 2022 tarihine kadar Niğde'de 9 kişi intihar etti. 

Haber Giriş Tarihi: 03.09.2022 14:38
Haber Güncellenme Tarihi: 03.09.2022 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de korkutan veri !..

(Haberimizde sadece basına yansıyan intihar vakaları yer alıyor. Sayısız intihar girişiminin de yine bu haberimizin içeriğinde olmadığını belirtelim.)


Haber içeriğimizde; bireysel vakalarda detaylar paylaşılsa da, konunun hassasiyetine binaen bu derleme haberimizde isimler kodlanarak yer alıyor ve fotoğraflara da yer verilmiyor. 


Buna göre Niğde'de 2022 yılının ilk intihar vakası, 8 Ocak tarihinde 26 yaşındaki Ö.E. ile başlıyor. Niğde Merkeze bağlı Kiledere Kasabasında ikamet eden Ö.E. tavana astığı iple intihar ediyor ve Ağustos ayının son gününe kadar intihar eden 9 kişiden ilki oluyor. 


NİĞDE'DE İLK SEKİZ AYDA BİLİNEN İNTİHAR SAYISI 9 


Yukarıda yılın ilk intihar vakası olarak belirttiğimiz Ö.E.'den sonra Niğde Merkeze bağlı Hasaköy Köyünde 26 Ocak tarihinde köy sakinlerinden 77 yaşındaki S.K. evinde tabanca ile intihar etti. 
Niğde Merkezde meydana gelen bir başka intihar olayı ise 12 Mart tarihinde yaşandı. Özel bir apartın 10'uncu katından kendini atarak intihar eden genç mühendis M.A. olay yerinde can verdi. 
Niğde Merkez Selçuk Mahallesinde 1 Nisan tarihinde meydana gelen olayda 39 yaşındaki V.C. isimli şahıs evinde asılı bulundu. 
Çiftlik İlçesi Azatlı Kasabasında 25 yaşındaki Y.Y. baraj yakınlarında silahla intihar etmiş şekilde bulundu. Olay 18 Nisan tarihinde yaşandı. 
Bor İlçesi Çukurkuyu Kasabasında 19 Mayıs tarihinde meydana gelen olayda, kanser teşhisi konulan 52 yaşındaki N.G. kendisine ait aracın egzos gazıyla yaşamına son verdi. 
Niğde merkezde bunalıma girdiği belirtilen 40 yaşındaki sanayi esnafı H.B. evinde tabanca ile intihar etti. Olay 4 Temmuz tarihinde meydana geldi. 
Niğde Edikli Kasabasında 2 Ağustos tarihinde 20 yaşındaki E.T. isimli genç evin garajında kendini tavana asarak intihar etti. 
İçinde bulunduğumuz 2022 yılında bilinen son intihar ise 25 Ağustos tarihinde meydana geldi. Kendisine ait bahçede 57 yaşındaki İ.Ö. ağaca bağladığı iple kendini asarak yaşamına son verdi. 

Haber Murat Karakaya 
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.