Hava Durumu

Niğde’de ‘Kadınlara Özel’ hizmet dönemi başladı!..

Niğde Belediyesi, bünyesinde kurduğu “Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü” ile kadınlara özel hizmet dönemini başlattı.

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2023 15:47
Haber Güncellenme Tarihi: 07.08.2023 15:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde’de ‘Kadınlara Özel’ hizmet dönemi başladı!..

Niğde Belediyesi, ‘Kadınlara Özel’ hizmet döneminin başladığını belirterek, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne müracaat eden kadınlara, uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz Psiko-Sosyal destek, avukatlar eşliğinde de hukuksal destek verildiği bildirildi.

PSİKOLOJİK VE HUKUKSAL DESTEK SUNULUYOR

Niğde Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kadınların yaşadığı sorunlara çözüm bulmak amacıyla uzman psikologlarla iş birliği yaparak Psiko-Sosyal destek hizmeti sunuyor.

Uzmanlar, kadınların yaşadıkları problemleri dinleyerek, onlara rehberlik ediyor ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor. Böylece, kadınlar daha sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebiliyor ve toplumda daha aktif bir rol alabiliyor.

Kadınlar, yaşadıkları hukuksal sorunlara da yine Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki Aile Merkezi’nde çözüm bulduğu bildirildi. Avukatlar, destek talep eden kadınları, hukuksal problemlerinin çözümüne yönelik çalışmaları da sürdürüyor.

MUTLU KADIN, MUTLU AİLE, MUTLU TOPLUM…

Sorunlarından arındırılmış kadınların mutlu olmasının, ailenin ve dolayasıyla toplumun da mutlu olmasını sağladığını belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünde, kadınların sosyal, psikolojik ve hukuksal yönden desteklenmesi, onların toplum içindeki konumlarının güçlendirilmesi, kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi, kadınlara ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin verilmesi, eğitici programlar, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmesi gibi faaliyetlerin yapıldığını kaydetti.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Kadın ve Aile Danışma Merkezi’nde kadınlara yönelik verilen psikolojik, sosyolojik ve hukuki danışmanlık hizmetlerini, ilgili kurumlarla iş birliği ve koordinasyon içinde gerçekleştirdiklerini anlattı.

HİZMETLER ÜCRETSİZ VERİLİYOR

Kadınlara yönelik verilen hizmetlerden ücret talep etmediklerini de vurgulayan Başkan Özdemir; “Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz, kadınlara yönelik psiko-sosyal destek hizmetini düzenli olarak sürdürüyor. Kadınlar, istedikleri zaman randevu alarak, çarşamba ve cuma günleri 13.30 ile 17.30 saatleri arasında uzman psikologlarla ve avukatlarla görüşebiliyorlar. Bu sayede, kadınlar sorunlarını paylaşma fırsatı buluyor ve uzmanların rehberliğinde çözüm yolları bulabiliyorlar. Kadınlara yönelik psiko-sosyal destek hizmeti sunarak her anlamda daha sağlıklı bir toplum oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.