Hava Durumu

Niğde'de İstihdam ve Mesleki Kurul Toplantısı yapıldı

Niğde'de mesleki eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, istihdam politikalarının oluşturulması ve işsizliğin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmak amacıyla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Niğde Valisi Cahit Çelik Başkanlığında toplandı.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 15:14
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 15:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de İstihdam ve Mesleki Kurul Toplantısı yapıldı

Gerçekleştirilen toplantıda, Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 01 Ocak – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen kurumsal çalışmalara yönelik performans göstergeleri, Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) hizmetleri kapsamında okullarda yapılacak çalışmalar ile Niğde'nin gelişen sanayisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanların yetiştirilmesine yönelik projeler değerlendirildi. Ayrıca, Niğde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arafından “Tarımsal Alandaki Gelişmeler ve İstihdam Olanakları” konusunda kurula bilgilendirme sunumu yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantılarında istihdamın artması, işsizliğin önlenmesi temel hedef olarak belirlenirken, İŞKUR Niğde İl Müdürlüğü istihdam teşvik ve programları ile özel sektörün personel ihtiyacını karşılamak ve işsiz vatandaşların çalışma hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla programlar düzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda 1 Ocak 2023 – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında 2 bin 885 kişi özel sektörde işe yerleştirildi. İşbaşı eğitim programları ile de 124 kişi işbaşı yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.