Hava Durumu

Niğde'de hırsızlığa geçit yok

Niğde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 2-15 Ekim tarihleri arasında 8 farklı olayı aydınlattı, 18 şüpheliyi yakaladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2023 15:39
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2023 15:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de hırsızlığa geçit yok

Mal varlığına karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında Niğde merkezinde 02.10.2023-15.10.2023 tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda:

5 ayrı Açıktan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 5 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapıldı. Suça konu malzemeler sahiplerine teslim edildi.        

4 ayrı İşyerinden Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 7 şüpheli şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 4’ü çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı. Diğer şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılarak suça konu malzemeler sahiplerine teslim edildi.

3 ayrı Motosiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen 3 şüpheli şahıstan 1’i çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı, diğer şahıslar hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Bisiklet ve Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 1 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapıldı. Suça konu bisiklet bulunarak sahibine teslim edildi.

Evden Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 1 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Polis Sorumluluk Bölgesi dışında aranma kaydı girilen araç, sürücüsü ile birlikte yakalanarak sürücü hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma suçlarından iki ayrı aranma kaydı bulunan 1 şüpheli şahıs yakalanarak ilgili birime teslim edildi.

Şasi ve motor numarası kazılı motosiklet, sürücüsü ile birlikte yakalanarak ilgili birime teslim edildi.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan konuyla ilgili yapılan açıklamada:

''İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir.'' ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.