Hava Durumu

Niğde Belediyesinden ‘mini mini birlere’ oryantasyon etkinliği

Niğde Belediyesi tarafından ilkokula yeni başlayan öğrenciler için eğitime teşvik etme ve okula alışma sürecine katkıda bulunmak amacıyla, okul bahçelerinde renkli etkinlikler düzenlendi ve oyun alanları oluşturuldu.

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 00:33
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 00:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Belediyesinden ‘mini mini birlere’ oryantasyon etkinliği

Niğde Belediyesi, ilkokula yeni başlayan öğrencilerin, uyum sürecini sorunsuz atlatabilmeleri için okul bahçelerinde renkli ve eğlenceli etkinlikler düzenliyor.

Kent merkezindeki ilkokullara oyun grupları monte eden Niğde Belediyesi, öğrencilere pamuk şeker ikram ediyor.Öğrencilerin okul fobisini yenebilmelerine olanak sağlamak için yapılan etkinliklerde, minikler doyasıya eğleniyor.

OKUL BAHÇELERİNE ŞİŞME OYUN GRUPLARI MONTE EDİLDİ 

Niğde Belediyesi, her yıl olduğu gibi 2023- 2024 eğitim ve öğretim döneminde de eğitime yatırım ve desteklerini sürdürüyor.

Bu kapsamda, okula yeni başlayan öğrencilerin iyi bir oryantasyon döneminden geçmesini sağlamak amacıyla, Niğde Belediyesi ekipleri tarafından ilkokulların bahçelerine şişme oyun grupları konuldu. Öğrencilerin okula alışma sürecinde yaşadıkları kaygı ve endişeleri atabilmeleri için gerçekleştirilen etkinliklerde, aynı zamanda öğrencilerin sosyal becerilerinin geliştirilmesi, arkadaşlarıyla etkileşimde bulunmaları ve sosyal ilişkilerinin güçlendirilmesi hedefleniyor. 

ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENİYOR

Okula yeni başlayan öğrencilerin okul hayatını sevmelerine destek olunan etkinliklerde, öğrenciler hem okul fobisinden kurtuluyor hem de doyasıya eğleniyor. 

EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çok iyi şartlarda eğitim alabilmeleri noktasında, Niğde Belediyesi olarak tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Çocukların okula alışma süreci olarak tanımlanan oryantasyon döneminde, Niğde Belediyesi olarak bu noktada üzerlerine düşen tüm görevleri fazlasıyla yerine getirmeye gayret gösterdiklerini anlatan Başkan Özdemir; “Bu etkinlikler, çocuklarımızın okula uyum sürecini daha kolay atlatmalarına yardımcı olurken aynı zamanda sosyal becerilerini de geliştirmelerini sağlamaktadır. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Niğde Belediyesi olarak, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.” Diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.