Hava Durumu

Niğde Belediyesinden alkışlanacak hareket!..

Niğde Belediyesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminde de ihtiyaç sahibi bin 500 öğrencinin kırtasiye ihtiyacını karşıladı. Ayrıca 200 öğrencinin de okul forması Niğde Belediyesi tarafından karşılandı.

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2023 23:42
Haber Güncellenme Tarihi: 11.09.2023 23:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Belediyesinden alkışlanacak hareket!..

Sosyal Belediyecilik anlamında birçok uygulamanın altına imza atan Niğde Belediyesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla, ihtiyaç sahibi ailelerin, eğitim gören çocuklarının eğitim ihtiyaçlarına katkıda bulundu.

1500 KIRTASİYE SETİ, 200 OKUL FORMASI 

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Niğde'de tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin öğrencilerine, içinde defter, kalem, silgi, cetvel gibi temel ihtiyaçların yer aldığı 1500 kırtasiye seti hediye etti. Ayrıca 200 öğrencinin de okul forması Niğde Belediyesi tarafından temin edilerek, ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim harcamasına destek olundu.

İHTİYAÇ SAHİBİ HER AİLEYE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, ihtiyaç sahibi her ailenin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek;“Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve ailelerinin destekçisi olmayı sürdürüyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzden destek alan ihtiyaç sahibi ailelerimizin, eğitim gören çocuklarının ihtiyaçlarını, her yıl olduğu gibi bu yıl da karşılıyoruz. Bu kapsamda belirlediğimiz öğrencilerimize kırtasiye setlerini ve okul formalarını hediye ettik. Öğrencilerimizin her zaman yanında olduk, yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

EĞİTİME TAM DESTEK 

Niğde Belediyesi olarak, öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını da vurgulayan Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Sevgili öğrencilerimizin ve onları geleceğe hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin taleplerini yerine getirmeye gayret ediyoruz. Onlara en iyi eğitim imkanlarını sunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. 

KUTLAMA MESAJI

2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayasıyla öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir;“Yeni eğitim öğretim yılının başarılarla dolu geçmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.