Hava Durumu

Niğde Belediyesinden açıklama!..

Başıboş köpeklerle ilgili çıkan iddialar üzerine Niğde Belediyesi ve Gümüşler Belediyesinden açıklama geldi. Açıklamada sokak hayvanlarının koruma ve bakımlarının yapıldığı açıklandı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 09:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Belediyesinden açıklama!..

Sosyal medya üzerinden yayılan paylaşımlar üzerine Niğde Belediyesi bir duyuru yaptı. 

Niğde Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Gümüşler Belediyesi ile irtibata geçilmiştir. Toplanan hayvanlar Belediyemiz Modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine nakil edilerek rehabilite çalışmaları başlamıştır. En kısa zamanda yaşam alanlarına sağlıklı ve güvenli bir şekilde bırakılması sağlanacaktır. Herkesi barınağımızı ziyaret etmeye bekleriz. Gelip yerinde şartları ve bakımları gözlemleyebilirler.” denildi.

Gümüşler Belediye Başkanı Recep Çaymaz, “Gümüşler Kasabası’nda son zamanlarda artan köpek sayısından dolayı vatandaşların şikayetleri arttı. Özelikle okula giden çocukların köpekler yüzünden sıkıntıya düştüğünü okula giderken korktukları ve köpeklerin çocukları kovalaması nedeniyle hafta sonu 13 tane köpeği biz kendi imkanlarımızla topladık. Bu köpekleri Niğde Belediyesi’ne ait hayvan barınağına götürüp tutanak karşılığı teslim ettik. Bizim köpekleri toplamamızla ilgili sosyal medyada bazı paylaşımlar olmuş biz hayvanlara zarar vermeden barınağa teslim ettik.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.