Hava Durumu

Niğde Belediyesi projenin faturasını vatandaşa kesti!

Niğde Belediyesi tarafından Akkaya Barajı'ndaki kötü kokuyu ortadan kaldırmak ve suyu temizlemek için yapılan İleri Biyolojik Modern Su Arıtma Tesisi'nin 170 milyon TL'lik faturası, vatandaşa kesildi. Niğde Belediyesi, muhtarlara gönderdiği yazıda proje bedelinin emlak mükellefi olanlara bölünerek askıya çıkarılmasını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2024 14:14
Haber Güncellenme Tarihi: 04.07.2024 14:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Belediyesi projenin faturasını vatandaşa kesti!

Niğde’de 2023 yılında tamamlanarak hizmete alınan ve 170 milyon liralık bedele sahip olan İleri Biyolojik Modern Su Arıtma Tesisi'nin bedeli, muhtarlıklar üzerinden vatandaşa yansıtılacak. Niğde Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı Bülent Küçüktuna tarafından duyurulan kararda; ''Belediyemiz tarafından 2023 yılında İlimiz Fertek Mahallesi (Sarıköprü) 612 Ada 21 parsel üzerinde yapımı tamamlanan Su arıtma tesisinin, 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanununun Harcamalara ve 565 sayılı Belediyemiz Encümen Kararları gereği maliyet bedeli olan 170.000.000,00 (Yüzyetmişmilyon) TL nin bina rayiçleri üzerinden hesaplanarak katılım paylarının dağıtılması yapılmış olup, ekli Harcamalara Katılım Payı mükellef pay listelerinin 30 gün süreyle Muhtarlığınızda askıya çıkartılarak Mahalle halkına duyurulmasını ve 30 gün sonunda askı ilan tutanağı ile birlikte Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne gönderilmesini rica ederim.'' ifadeleri kullanıldı. 

Vatandaşlar, Niğde Belediyesi tarafından yapımından önce birçok afiş ve reklam ''Dev Proje'' sloganı ile duyurulan tesisinin faturasının neden kendilerine kesildiğini merak ederken, konuyla ilgili Niğde Belediyesi henüz resmi bir açıklama yapmadı. 

Haber: Mustafa Altıner

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.