Hava Durumu

Niğde Barosu'ndan Hatay'da anlamlı ziyaret

Niğde Barosu Kadın Hakları Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle İskenderun Hatay'da çadırkenti ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2023 17:05
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2023 17:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Barosu'ndan Hatay'da anlamlı ziyaret

Baro önce Hatay'da sonra Niğde Adliyesi'nde 

Niğde Barosu Kadın Hakları Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle İskenderun Hatay da çadırkenti ziyaret etti ve hijyen kiti dağıtarak günün anlam ve önemine binaen basın açıklaması yaptı. Komisyon ayrıca Niğde Adliyesinde Avukat, Hakim, Savcı, Adliye Personeli ve vatandaşa karanfil dağıttı. 

Niğde Barosu Kadın Hakları Komisyonu tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; 

Değerli basın mensupları ve kıymetli meslektaşlarım öncelikle ülkemizde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve meslektaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yine yaşanılan üzücü deprem felaketi nedeniyle yaralı on binlerce vatandaşımıza acil şifalar diliyor, acılarını yüreğimizde hissettiğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Ülkece geçtiğimiz bu zor günlerde ortaya çıkan acı tabloya rağmen, hâlâ ayakta durabilmemizi sağlayan, bizi bu ülkenin bir parçası olmakla gururlandıran, insanlık tarihine geçen emsalsiz dayanışmamızdır. Bu dayanışma bilinciyle şu ana kadar depremden etkilenen vatandaşlarımızın ve meslektaşlarımızın yanında olmak, yaralarını sarabilmek için Kahramanmaraş ve Adıyaman’da olduk.

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.  Kadın mücadelesinin özgürlük, eşitlik, demokrasi ve yaşam mücadelesi olması sebebiyle dünyanın dört bir tarafında çeşitli nedenlerle bu mücadele içerisinde olan kadınlarımızı yürekten destekliyoruz. Günün anlam ve önemi sebebiyle Niğde Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak depremden etkilenen kadınlarımıza da destek olmak amacıyla ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek için bugün de Hatay İskenderun’dayız. 

Niğde Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve gönüllü meslektaşlarımız ile deprem bölgesinde ki meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza yardım sağlamak adına tüm bu çalışmalarımızın devam edeceğini, mücadele içerisinde bulunan kadınlarımızın mücadelelerinin zaferle sonuçlanması için yanında olacağımızı, bundan sonra ki süreçte de aynı özveri ve samimiyetle hareket edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

08/03/2023 - Niğde Barosu Kadın Hakları Komisyonu

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.