Hava Durumu

Niğde asayiş hırsızlığa geçit vermiyor!..

Mala karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında, Niğde Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince çeşitli tarihlerde meydana gelen, çok sayıda yasa dışı olay aydınlatıldı.

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2023 17:51
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2023 17:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde asayiş hırsızlığa geçit vermiyor!..

Niğde il merkezinde çeşitli tarihlerde meydana gelen, mala karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında yasa dışı olaylar ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

Yedi ayrı ‘Açıktan Hırsızlık’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen yedi şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapıldı. Suça konu malzemeler sahiplerine teslim edildi. 

Yedi ayrı ‘Oto Hırsızlığı’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen yedi şüpheli şahıstan1’i çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Diğer şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılarak suça konu malzemeler sahiplerine teslim edildi.

Üç ayrı ‘İşyerinden Hırsızlık’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen altı şüpheli şahıstan 2’si çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı. Diğer şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılarak suça konu malzemeler sahiplerine teslim edildi.

İki ayrı ‘Evden Hırsızlık’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen dört şüpheli şahıstan 2’si çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı. Diğer şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılarak suça konu malzemeler sahiplerine teslim edildi.

‘Motosiklet Hırsızlığı’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen iki şüpheli şahıstan 1’i çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Diğer şahıs hakkında gerekli işlemler yapıldı. 

‘Güveni Kötüye Kullanma’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen bir şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapıldı. Suça konu otomobil sahibine teslim edildi.

‘İşyerinden Hırsızlık-Güveni Kötüye Kullanma’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen bir şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapıldı.

6136 Sayılı Kanuna ‘Muhalefet Suçu’ kapsamında, bir şüpheli Şahıs üzerindeki ruhsatsız tabanca ile birlikte yakalanarak ilgili birime teslim edildi.

Hakkında kullanmak için ‘Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak-Kabul Etmek-Bulundurmak veya Kullanmak’ suçu’ndan aranma kaydı bulunan bir şüpheli şahıs yakalanarak ilgili birime teslim edildi.

Hakkında kullanmak için ‘Mühür Bozma’ suçu’ndan aranma kaydı bulunan bir şüpheli şahıs yakalanarak ilgili birime teslim edildi.

Bir kayıp şahıs, sevk ve idaresindeki çalıntı araçla birlikte bulunarak ilgili birime teslim edildi.

Polis Sorumluluk bölgesi dışında çalıntı kaydı girilen bir motosiklet bulunarak ilgili komutanlığa teslim edildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Niğde Emniyet Müdürlüğü; ‘‘İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir.’’ ifadelerini paylaştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.