Hava Durumu

Niğde Asayiş başarılı çalışmalarını sürdürüyor!..

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri hırsızlıkla mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2023 13:35
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2023 13:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Asayiş başarılı çalışmalarını sürdürüyor!..

Hırsızlıkla mücadelesini hassasiyetle ve kararlılıkla sürdüren Niğde Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Mal varlığına karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında Niğde’de 12 şüpheli şahsı yakaladı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince 1- 15 Ağustos tarihleri arasında Niğde’de gerçekleşen hırsızlık olayları ile ilgili yürüttüğü çalışmalar neticesinde:

Sekiz ayrı ‘Açıktan Hırsızlık’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 3 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapıldı.

Altı ayrı ‘Dolandırıcılık’ olayı ile ilgili olarak, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 1 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Dört ayrı ‘Oto Hırsızlığı’ olayı ile ilgili suça konu 3 otomobil bulunarak sahiplerine teslim edildi. Araçlardan birinde yapılan aramada uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 1 şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapılarak ilgili birime teslim edildi.

Üç ayrı ‘Bisiklet Hırsızlığı’ olayı ile ilgili olarak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 5 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapıldı. Suça konu bisikletler bulunarak sahiplerine teslim edildi.

İki ayrı ‘İşyerinden Hırsızlık’ olayı ile ilgili olarak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 2 şüpheli şahıstan 1‘i yakalanarak şahıs hakkında gerekli işlemler yapıldı. Suça konu eşyalar bulunarak sahiplerine teslim edildi.

İki ‘Motosiklet Hırsızlığı’ olayı ile ilgili olarak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 1 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada; ‘‘İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir.’’ ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.