Hava Durumu

'Niğde Altını' Nevşehir'de!..

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü, 23-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenecek olan Türkiye Patatese Özel Tarım Fuarı’nda stant açtı.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2023 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 23.08.2023 16:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
'Niğde Altını' Nevşehir'de!..

Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından tescil ettirilen patatesin, yerli ve milli çeşitleri, çeşit adayları, renkli çeşitleri ve patates siğil hastalığına tolerant çeşitleri ile fuar alanına dikimlerini gerçekleştirerek, Nevşehir’de düzenlenecek olan fuara katılım sağlayacak.

YERLİ VE YABANCI ÜRETİCİLER

Türkiye'nin patates odaklı ve en kapsamlı fuarı olan Patates Özel Fuarı, yerli ve yabancı üreticiler ile tüm paydaşları bir araya getirecek. Fuarı yerli ve yabancı çok sayıda vatandaş, firma ve üreticinin ziyaret etmesi bekleniyor.

"TÜM KATILIMCILARI BEKLİYORUZ"

Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımda şunlara yer verildi; "23-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında DLG Fuarcılık tarafından düzenlenen POTATO DAY’s Türkiye Patatese Özel Tarım Fuarı’nda standımızı açtık.

Standımızda, Enstitümüz tarafından geliştirilen Tescilli Yerli ve Milli çeşitlerimiz, Farklı Kabuk ve Et Rengine sahip çeşitlerimiz, Patates Siğil Hastalığına Tolerant Çeşitlerimiz, Yeni Geliştirilen Sanayilik çeşit adaylarımız ile Çeşit Geliştirme Çalışmalarımızla ilgili materyaller sergilenecektir.

Patates Araştırma Enstitüsü olarak standımıza tüm katılımcılarımızı bekliyoruz…” dedi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.