Hava Durumu

Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Durmaz oldu

Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak Niğdeli Selman Durmaz atandı. Yaklaşık 5 ay boyunca Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görev yapan Ramazan Baykara geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları gerekçesi ile istifa etmişti.

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2022 16:27
Haber Güncellenme Tarihi: 15.02.2022 16:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Durmaz oldu

Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selman Durmaz kimdir? 

1980 yılında Niğde’de doğdu, ilk, orta öğrenimini tamamladı. Sağlık Memurluğu, İktisat, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sosyoloji bölümlerinden mezun olan Selman DURMAZ, Niğde Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında 2014-2015 yıllarında Yüksek Lisans programını tamamladı.

1998 yılından itibaren bir yandan öğrenimini devam ettirirken diğer taraftan özel sektörde farklı alanlarda çalıştı. Yine bu yıllarda sosyal alanda yaklaşık üç yıl amatör tiyatro oyunculuğu ve spor alanında ise amatör olarak Kick-Boks ile meşgul oldu. Selman DURMAZ, 2006 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli Sağlık Memuru olarak çalışmaya başladı. Daha sonra 2009 yılı atamalarına başvurarak 2010 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı o zaman ki adıyla Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde Erzurum’da görev yapmaya başladı. Buradaki çalışmasından sonra memleketi Niğde’ye tayin isteyerek 2012 yılında Niğde Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nde görev yapmaya başladı bir yıl sonra 2013 yılında Altunhisar Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Kuruluş Müdürü olarak görev yapmaya başladı.  Selman DURMAZ, burada görev yaptığı 4 yıllık sürenin son bir buçuk yıla yakın bir süresinde eş zamanlı olarak Niğde Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin Kurucu Müdürlüğü görevini de yürüttü. 2016 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın görevde yükselme sınavında başarı elde ederek 2017-2022 yılları arasında  Niğde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde Kuruluş Müdürü olarak görev yaptı.

08.02.2022 tarihinde Sayın Bakanımızın tensipleriyle Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine başlayan Selman DURMAZ, STK lara da büyük önem vermekte olup kuruluşundan bu yana Yeşilay Niğde Şubesi yönetim kurulu üyeliği görevini devam ettirmektedir. Bu görevin yanı sıra Engellilerin sportif faaliyetlere katılımları ve sosyalleşmeleri ilkesi ile kurulan ARM Spor Kulübünün Başkanlığını 2013-2021 yıllarında yürüttü. Yine toplumumuzun tüm dezavantajlı kesimlerinin sosyal ve sportif faaliyetlere katılımları ve sosyalleşmeleri ilkesiyle 2016 yılında kurulan ASP Spor Kulübünün Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmeye devam etmektedir.

Selman DURMAZ, evli ve bir çocuk babasıdır. Hayattaki ideallerini “iyi bir kul, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir evlat ve iyi bir devlet görevlisi olmak” sözleriyle tarif etmektedir.

Kırşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürüyken Niğde'ye atanan Ramazan Baykara sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etmişti.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.