Hava Durumu

Necip Fazıl Kısakürek şiirleri Niğde'de yankılanacak

Niğde Belediyesi, Necip Fazıl Kısakürek'i Anma Gecesi düzenliyor.

Haber Giriş Tarihi: 19.09.2023 17:18
Haber Güncellenme Tarihi: 19.09.2023 17:18
Kaynak: Arif Türkeş
https://www.medyahabersitesi.com
Necip Fazıl Kısakürek şiirleri Niğde'de yankılanacak

Üstat Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 40. yıl dönümünde, Niğde Belediyesi'nin düzenleyeceği programla anılacak. Unutulmaz eserlerini miras bırakan Üstat Necip Fazıl Kısakürek'in, kendi şiirleriyle anılacağı program 20 Eylül Çarşamba günü saat 20.00'de Şehit Ömer Halisdemir Meydanı'nda başlayacak.

"Türkiye Yüzyılı Marşı"nın bestecisi Yücel Arzen ve orkestrasının sahne alacağı programda, üstadın bestelenmiş eserleri de seslendirilecek. “Sakarya Türküsü”, "Dayan Kalbim", "Ayrılık Vakti", "Beklenen", "Geceye Şiir", "Kaldırımlar", "Gölgeler" gibi onlarca eseriyle kültür hayatımızda önemli bir yer edinen Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerinin yankılanacağı etkinliğe, vatandaşlar ücretsiz olarak katılabilecek.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Türk edebiyatında önemli bir yer edinen ve ülkemize unutulmaz eserler bırakan Necip Fazıl Kısakürek'in kendi şiirleriyle anılacağı programa tüm vatandaşları davet etti. Başkan Özdemir, "Türkiye Yüzyılı Marşı'nın bestecisi Yücel Arzen ve orkestrasının sahne alacağı programda, Üstat Necip Fazıl Kısakürek'i, aramızdan ayrılışının 40. yılında hep birlikte yad edelim." çağrısında bulundu.

HABER: ARİF TÜRKEŞ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.