Hava Durumu

Mustafa Koç TÜBİTAK'ta derece yapan öğrenciyi ağırladı

Niğde Valisi Mustafa Koç TÜBİTAK yarışmasında dereceye giren öğrenciyi makamında ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2023 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 17:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Mustafa Koç TÜBİTAK'ta derece yapan öğrenciyi ağırladı

Niğde Valisi Sayın Mustafa Koç, 16. TÜBİTAK 2204-B ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında öncelikle Sivas’ta düzenlenen bölge finallerinde 1. olarak Türkiye finallerine katılma hakkı kazanan ve ardından Türkiye finallerinde bölgemizi temsil ederek Türkiye üçüncüsü olan Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Rüzgâr Egehan Uçan, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, okul müdürü ve danışman öğretmeni makamında ağırladı.

Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi adına Matematik Öğretmeni Serdar Akmeşe danışmanlığında yarışmaya katılan Rüzgâr Egehan Uçan hazırlamış olduğu "Resimdeki Sır" adlı projeyle kriptoloji ve dijital tasarım programları bir arada kullanılarak resimlerin şifrelenmesi ve görseller içerisine verilerin gizlenerek iletilmesini sağladıklarını belirtti. Danışman öğretmen Serdar Akmeşe ise bu projenin sağlık alanında kişisel sağlık verilerinin korunması, SİHA ve İHA’ların elde ettikleri görüntülerin güvenli şekilde iletilmesi ve karekod sistemi yerine renkli kod sistemine geçişi sağlayabilecek alternatif yerli ve milli siber güvenlik modeli olma potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Niğde Valisi Sayın Mustafa KOÇ öğrenci ve danışman öğretmeni tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Başarılı öğrenciyi ödüllendiren Niğde Valisi Mustafa Koç öğrenci ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.