Hava Durumu

Muhtarlar demokrasimizin temel taşıdır !..

Niğde Valisi Mustafa Koç, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2022 18:00
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2022 18:00
https://www.medyahabersitesi.com
Muhtarlar demokrasimizin temel taşıdır !..

NİĞDE VALİSİ MUSTAFA KOÇ’UN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Devlet-Millet kaynaşmasının en önemli temsilcileri olarak görev yapan muhtarlarımız, bulunduğu mahalle ve köyde yaşayan vatandaşlarımızın Devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracılık rolü üstlenirken, aynı zamanda çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi de yerine getirmektedirler.
            
Aziz Milletinden bihaber, Aziz Milletinin dertlerini bilmeyen, vatandaşların sorunlarıyla hemhal olmayan bir Devletin dünyada söz sahibi olması beklenemez. Bunun bilincinde olan Devletimiz; demokrasimizin temel taşı olan muhtarlarımıza hak ettikleri değeri vermektedir.

Güçlü Devlet olmanın birinci şartı; Devlet kurumunun her bir paydaşının aynı heves ile işine sarılması ve aynı ülküye ulaşma çabasında ki sarsılmaz kararlılığıdır.  Anadolu coğrafyasında kurduğumuz ve yaşatmakta olduğumuz şanlı Devletimiz her zaman güçlü olmalı, güçlü kalmalıdır. Bu noktada muhtarlarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Vatandaşa götürülen hizmetin de bir parçası olan muhtarlarımız; Devletimizin mahalle ve köylerdeki gören gözü ve duyan kulağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle gerek milletimizi gerekse de Devletimizi temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, tüm muhtarlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum.
 

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.