Hava Durumu

Milletvekili Yavuz Ergun; “Yıllardır Bekleyen Projeleri Bir Bir Yapıyoruz”

TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’dan Niğde’nin ticaret hacmini artıracak projenin müjdesi geldi.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2022 09:55
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2022 09:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Milletvekili Yavuz Ergun; “Yıllardır Bekleyen Projeleri Bir Bir Yapıyoruz”

Niğde’ye yıllardır sözü verilen, birçok proje gibi yıllardır bekleyen bir projeyi daha gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Ergun, Andaval Yük Merkezi Projesinin 31 Mart 2022 yılında yapım ihalesini çıkılacağını ve en kısa zamanda yapımına başlanacağını ifade etti.

Milletvekili Ergun yatırımla ilgili yaptığı açıklamada: “Başta madencilik alanında faaliyet gösteren firmalar olmak üzere demiryolları yoluyla taşıma yapan işletmeler için önemli bir merkez olan Andaval Yükleme Merkezimizin yapımına başlıyoruz.

Niğde merkezde bulunan tren garında gerçekleşen yükleme ve taşıma işlemlerini şehir dışına Andaval Yükleme merkezine alacağız. Bu sayede şu anda eksik kapasite ile gerçekleştirilen yükleme tam kapasiteye çıkacak ve hem de şehir içinde kirlilik ve zarar ortadan kalkacak. Antrepolar, ambalajlama tesisleri, depolama sahalarının yer alacağı yeni merkezle yükleme kapasitesi de alınan verim de artacaktır. Kalsit işletmecileri ve taşıma yapmak isteyen firmalar için önemli faydalar sağlayacak bu projeyle Niğde’de ticaret hacminin artması da doğrudan sağlanacaktır.

Uzun zamandır takip ettiğimiz projemizde bizlere desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Niğde’mize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.