Hava Durumu

Miki Bilinçsiz Yapılan Beslemeyle Canından Oldu

Niğde Çiftlik yolu üzerine bulunan Sekkin Bölgesi 100’den fazla köpeğin yaşam alanı.

Haber Giriş Tarihi: 27.01.2022 17:05
Haber Güncellenme Tarihi: 27.01.2022 17:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Miki Bilinçsiz Yapılan Beslemeyle Canından Oldu

Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel’in de desteğiyle yıllardır bölgede besleme ve tedavi yapan Niğde Besleme Grubu üyeleri köpeklerin soğuk kış günlerini atlatabilmesi için bağışlanan mamaları düzenli olarak can dostlarımıza ulaştırıyor.
Karayolu kenarında olan bölgede köpeklerin hızla geçen araçların altında kalmaması için ise geçtiğimiz yıllarda Çiftlik Belediyesi tarafından daha güvenli bölgelere besleme alanları yapıldı.
Yol güzergahını kullanan hayvanseverlerin iyi niyetle yol kenarına yiyecek bırakması ile güvenli alandan yola gelen köpeklerin canını tehlikeye sokuyor.
Yol kenarına bırakılan yiyeceklerden yemek isteyen ve 2 yıldır Sekkin Bölgesinde yaşayan Miki isimli köpekte bu bilinçsiz beslemenin kurbanı oldu.
Sekkin Geçidi Sorumlu Gönüllüleri adına açıklama yapan Elif Önder hayvanseverlerin iyi niyetle bıraktıkları yiyecekler onların canına mal olabiliyor diyerek bunun daha bilinçli yapılmasını istedi.
Önder,  araç trafiğinin olduğu yol kenarlarına bırakılan yiyeceklerin köpeklerin canına mal olabileceğini besleme yapmak isteyenlerin daha güvenli alanlara yiyecek bırakması gerektiğini söyledi.
Elif Önder ; ‘’Sekkin Geçidinde yaşayan köpeklerin beslenmeleri her gün gönüllüler ve Çiftlik Belediyesi işbirliği ile yapılıyor. Köpeklerin beslenme bölgesi yolun yukarısında besleme odaklarının olduğu yerdir. Fakat bazı kişiler köpekleri ana yola çağırarak ekmek vermekte. Ana yol kenarında yiyecek vermek ciddi derecede soruna yol açmaktadır. Bir parça ekmek için ana yola inen köpekler araç, kamyon çarpması sonucu feci halde can vermektedir ya da pek çoğu yine bu sebeple sakat kalmaktadır. Yoldan geçen kişiler, geçit bölgesindeki köpeklere gerçekten iyilik yapmak istiyorlarsa, lütfen yolun üst kısmındaki besleme odaklarının olduğu yere çıkıp yiyecekleri orada versinler. Aksi halde niyet iyi olsa da sonuç iyi olmuyor ve iki lokma ekmek için bir çok köpeğin canından olmasına ya da sakat kalmasına sebep oluyorlar. Hem o bölgedeki köpeklere yiyecek vermek isteyenlerin, hem de yoldan geçen sürücülerin bu uyarılara dikkat etmesini rica ederiz. ‘’dedi. 
Elif Önder soğuk kış günlerinde Sekkin’de yaşayan can dostlarımıza yiyecek katkısı sağlamak isteyenlerin ise Niğde Besleme Grubu’nun sosyal medya hesabında bulunan mama bağış linki üzerinden katkı sağlayabileceğini belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.