Hava Durumu

MHP'nin Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat oldu

Milliyetçi Hareket Partisi yerel seçimler için aday belirlemeye devam ederken Bor Belediyesi için adaylarının Sıtkı Erat olduğu duyuruldu.

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2024 13:24
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 13:24
Kaynak: Sevilay Arıkan
https://www.medyahabersitesi.com
MHP'nin Bor Belediye Başkan Adayı Sıtkı Erat oldu

31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimler için partilerin aday belirleme süreci hız kesmeden devam ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Genel Merkezi tarafından ve Genel Başkan Devlet Bahçeli onayıyla Niğde'nin Bor ilçesinin adayı Sıtkı Erat olarak belirlendi. Bor ve Niğde'de tanınan simalardan birisi Erat, Bor Belediyesini 2 dönem yönetmiş tecrübeli bir isim olarak kamuoyunda geri dönüş alan isimlerden birisi. MHP Niğde İl Başkanı Aytekin Tükenmez sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Sıtkı Erat'ın adaylığının kesinleştiğini duyururak şu ifadelere yer verdi:Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ beyefendinin Onayıyla Milliyetçi Hareket Partisi BOR Belediye Başkan adayımız Sayın Sıtkı ERAT olmuştur. Bor’lu hemşehrilerimize ve teşkilatlarımıza hayırlı olsun.''

SITKI ERAT KİMDİR? 

Sıtkı ERAT 1962 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlayan Erat, Erciyes Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Sarraf olarak meslek hayatına başlayıp, çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilikler yaptı. 2004 yerel mahalli seçimlerde İl Genel Meclis üyeliği görevini üstlenen Erat ;2009-2019 yılları arası Bor Belediye Başkanlığı görevini yerine getirmiş ve Bor'da birçok hizmete imza atmıştır. Erat ,evli ve iki çocuk babasıdır.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.