Hava Durumu

MHP Bor Kadın Kollarından anlamlı video 

12 Mart 1921'de Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı şiirinin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marşımız olarak kabul edilmesinin üzerinden tam 101 yıl geçti. MHP Bor Kadın Kolları tarafından hazırlanan videoda; milli marşımızın kabulünün 101. seneyi devriyesine özel olarak Borlu kadınlarca İstiklal Marşı'mız okundu. 

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2022 12:53
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2022 13:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
MHP Bor Kadın Kollarından anlamlı video 

Hazırlanan içerikte Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı'mızın dizeleri evinde, işyerinde her Türk kadınının gururla seslendireceği şekilde dile getirildi. 


MHP Bor Kadın Kolları Başkanı Güler Dön Mavıcı, İstiklal Marşı'nın önemine dair yaptığı konuşmada; "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın. Bu vatanda güven içinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize, gazilerimize borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u da rahmetle anıyorum. Yazdığı şiir onyıllarca genç yaşlı herkes tarafından ezbere biliniyor, bizden sonraki nesiller tarafından da milli şiirimiz gururla okunup, anlatılacaktır" dedi. 


Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan, bestesi Osman Zeki Üngör, orkestrasyonu Edgar Manas tarafından yapılan marş, 10 kıtadan oluşuyor ve her Türk insanı üzerinde bir asırdan fazla zaman geçse de çoşkun bir etki bırakmaya devam ediyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.