Hava Durumu

Meteorolojiden uyarı! Sıcak havalar geri dönüyor!.. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre Pazar gününden itibaren Niğde’de hava sıcaklığının daha da yükseleceği bildirildi. 

Haber Giriş Tarihi: 11.08.2023 21:45
Haber Güncellenme Tarihi: 11.08.2023 21:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Meteorolojiden uyarı! Sıcak havalar geri dönüyor!.. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, 13 Ağustos Pazar günü saat 11.00’da başlayacak olan sıcaklıklar 20 Ağustos Pazar günü saat 17.00’a kadar devam edeceğini bildirdi. 

HAVA SICAKLIĞI 37- 38 DERECELERİNDE SEYREDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde’de süregelen sıcak hava dalgasının 13 Ağustos Pazar gününden itibaren etkisini arttıracağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta boyunca mevsim normallerinin 6 ila 9 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Buna göre hava sıcaklığı 37-39 derece arasında değişiklik gösterecek. 

  Niğde Valiliği tarafından yayımlanan yazılı uyarıda ise sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11:00 ile 16:00 saatleri arasında Güneş Çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği konusunda uyardı. 

  

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.