Hava Durumu

Meteoroloji’den Niğde’ye sarı kodlu uyarı!..

Sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar beklendiğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü içlerinde Niğde’nin de bulunduğu 31 il için sarı kod uyarısı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2022 11:01
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2022 11:01
https://www.medyahabersitesi.com
Meteoroloji’den Niğde’ye sarı kodlu uyarı!..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin çok bulutlu, Trakya dışında yurt genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji tarafından rüzgârın, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman, Amasya,Bingöl, Bitlis, Bolu , Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Hatay, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Niğde, Ordu, Samsun, Siirt, Sivas, Tokat, Tunceli,Van , Yozgat, Zonguldak, Batman, Şırnak, Bartın, Karabük, Osmaniye ve Düzce için sarı kodlu uyarı yapıldı.
SARI KOD NEDİR?
Sarı kod, hava durumu potansiyel tehlikelidir anlamı taşır. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.