Hava Durumu

MEMURA EMEKLİYE VE ASGARİ ÜCRETE EK ZAM! GÖZLER BUGÜNKÜ TOPLANTIDA

Milyonların gözü kulağı bugün yapılacak olan Kabine toplantısında. Asgari ücrete Temmuz'da yapılacak ek zam, memur ve emekli maaşlarında ara zam kararı bugünkü toplantıda belli olacak. Kurban Bayramı tatilinin de 9 güne çıkarılması gündem maddelerinden. Kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2022 11:55
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2022 12:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
MEMURA EMEKLİYE VE ASGARİ ÜCRETE EK ZAM! GÖZLER BUGÜNKÜ TOPLANTIDA

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün ekonomi gündemiyle toplanıyor. Beştepe'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, asgari ücrette ara zam yapılıp yapılmayacağının kesinlik kazanacak. Memur ve Emeklilere enflasyon farkının yanında ara zam yapılması da gündemde. Kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak. 

ASGARİ ÜCRETE EK ZAM
İşçi ve işveren kesimiyle Temmuz'da asgari ücrete ek zam yapılması için görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine'ye bilgi verecek. Kabine'den asgari ücretliye ara zam kararı çıkması halinde Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak ve yapılacak zam oranı netlik kazanacak.

MEMUR VE EMEKLİYE MÜJDE
Temmuz'da enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan zam yapılıp yapılmamasına da bu toplantıda karar verilecek.Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyelerine zam beklentisi sürürken, bayram ikramiyelerinin de 1100 liradan 1200 TL'ye çıkarılabileceği belirtiliyor. 

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Kabine toplantısında Kurban bayramı tatilinin süresi de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor. Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla resmi tatil. Bu nedenle "Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?" sorusu gündemde. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.