Hava Durumu

Medya okulu açılıyor!..

Küresel Gazeteciler Konseyi tarafından eğitim hizmetleri için kurulan Küresel Medya Okulu uygulamalı derslere başlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2021 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2021 11:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Medya okulu açılıyor!..

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK)’nin eğitim hizmeti olarak kurulan Küresel Medya Okulu (KMO) içerikleri, iletişim fakültelerinde okuyan (lisans – yüksek lisans) ya da  iletişim sektöründe çalışanlara (25 – 40 yaş) yönelik; muhabirlik, branş gazeteciliği, yeni medya, kameramanlık, yönetmenlik, fotoğrafçılık ve kurgu gibi alanlarda yenilikçi ve uygulamalı ders içeriklerinden oluşuyor.

Ocak ayında İstanbul’da başlayacak ilk eğitimde, Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde öğrenciler kameradan kurguya, çekim tekniklerinden haber yazımına kadar medyanın her alanında teorik ve pratik bilgilere sahip olacak.

 

Ayrıca öğrenciler, yenilikçi perspektifle; podcast haberciliği, mobil gazetecilik, durağan ve hareketli görüntü teknolojileri gibi ders içerikleriyle yeni medyanın şifrelerini çözme fırsatı yakalayacak. Eğitim sonunda eğitmenlerin görüşleri ve yapılan yarışmalar neticesinde dereceye giren öğrenciler, önemli medya kuruluşlarında staj ve alanında uzman kişilerden alacakları mentorluk imkanı ile sektöre ilk adımı da atmış olacak. 

 

Son başvuru 26 Aralık 2021

Başvuru Linki:  https://www.kgk.org.tr/kuresel-medya-okulu/?fbclid=IwAR2kIcWeFP7CJWe9Q-2bLtGDbaaJQIvf4TVxZ1PqGnEeQdzsEktKsXFdPX8

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.