Hava Durumu

MARKA KENT ARTVİN

Artvin’in değerleri sembollere, sembolleri ürünlere dönüşüyor.

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2022 15:18
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2022 16:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
MARKA KENT ARTVİN

Artvin’e özgü değerlerin tescilli sembollerle yansıtıldığı hediyelik eşyalar, kentin dört bir tarafında açılan mağaza ve online satış üzerinden yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunuluyor.

Kentin kültür ve değerlerini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak amacıyla Artvin valiliği koordinesinde yürütülen proje kapsamında ortaya konan 600’e yakın farklı ürün, il genelinde 17 noktada ve geçtiğimiz günlerde hizmete giren Rize Artvin Havaalanı ile İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfında bulunan mağazalarda satışa çıkarıldı.

Artvin Marka Ürünler Mağazaları adı altında hizmet veren bu yerlerde satışa sunulan, Artvin’in tarih, kültür, doğa ve günlük yaşamına ışık tutan sanat estetik ve marka değeri olan yöresel el yapımı ürünlerbüyük ilgi görüyor. Hediyelik eşyaların yanı sıra çay, çiçek balı, butko zeytin yağı, kestane balı, çam kozalak reçeli, maviyemişmarmelatı gibi sofralara Artvin’in tadını, kokusunu taşıyan yöresel ürünlerde yer alıyor.

Artvin halkının el emeğinden çıkıp evlere renk getiren geleneksel el sanatlarının bir ürünü olan hediyelik eşyalar hem kentin tanıtımına hem de yöre halkına ek gelir sağlama noktasında da önem arz ediyor. Marka ürünler, el yapımı ürünler ve yöresel ürünler olarak üç farklı kategoride satışı olan mağazalara; Artvin Merkez, Sarp Sınır Kapısı, Yusufeli Merkez, Borçka Karagöl, İbrikli İskelesi, Ardanuç Evi, ŞavşatEfkar Tepesi, AVM, Livane Petrol, Kamiloğlu Petrol, Marina Tatil Köyü ve Hopa’da bulunan Kilpa Market gibi yerlerde de ulaşmak mümkün.

Marka ürünler kategorisinde, tişört, sweatshirt, yağmurluk, fular, eşarp, mutfak önlüğü, eşofman gibi tekstilürünleri ile takı tasarım ürünleri bulunurken; el yapımı ürünlerde, merkez ve ilçelerde bulunan68 usta öğreticinin ellerinden çıkan Ahşapoyuncaklar, maketler, örgü bebekler, aksesuar ürünleri, ev tekstili, magnetler, anahtarlık, masa süsleri, ev yaşamürünleri gibi birçok çeşit yer alıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.