Hava Durumu

Lösemili çocuklara destek olmak görevimizdir !..

Niğde Valisi Mustafa Koç, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2022 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.11.2022 11:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Lösemili çocuklara destek olmak görevimizdir !..

"Bir kan hastalığı olan ve kan kanseri olarak bilinen lösemiye yakalanan çocuklarımızı ve ailelerini bilinçlendirmek, sorunlarını dile getirip çözüm yolları aramak amacıyla 02-08 Kasım “Lösemili Çocuklar Haftası” çeşitli etkinliklerle toplumsal farkındalığın arttırıldığı, önemli bir haftadır.
Tedavi süreci zorlu ve uzun olan lösemi hastalığında erken teşhisin tedavi açısından çok önemli olduğu hepimizce bilinen bir gerçektir. Bu süreçte yavrularımızın almış olduğu ilaç tedavisiyle birlikte psikolojik desteğinde ilaçlar kadar etkili olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.
Her çocuğun yaşıtlarıyla koşup oynamaya, eğlenmeye hakkı olduğunu unutmayarak, hayatımız ve geleceğimiz çocuklarımız sloganı ile yola çıkarak, gözümüz gibi baktığımız yavrularımıza bir umut olmak, onların morallerini yüksek tutmak, umutlarını yeşerterek, en iyi ilacın sevgi olduğu gerçeğini, bir kan hastalığı olan löseminin tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu ve her koşulda yanlarında olacağımızı yavrularımıza hissettirmeliyiz.
Toplum ve Devlet olarak bizlere düşen görev ise geleceğimiz olan lösemili yavrularımıza karşı her türlü desteği sağlamak, tedavi edilebilen bir hastalık gerçeğini hiç unutmadan erken teşhisin önemini vurgulamak ve lösemili çocuklarımıza karşı doğru bir yaklaşım sergilemek hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.
Bu duygu ve düşüncelerle; bu önemli haftada minicik bedenlerindeki sevgi dolu kocaman yürekleriyle bu zorlu hastalık ile mücadele eden başta tüm yavrularımız olmak üzere şifa bekleyen tüm hastalarımıza acil şifalar diler, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür temenni ederim." 
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.