Hava Durumu

KYK sonuçları açıklandı, tarihi rekor kırıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi GSB yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bakan Bak; "Yurt başvurularında yüzde 87’lik rakamla tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2023 16:03
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2023 16:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
KYK sonuçları açıklandı, tarihi rekor kırıldı

Ev kira fiyatlarının astronomik seviyelere geldiği şu günlerde, üniversite öğrencilerinin merakla beklediği haber geldi. Üniversitede eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, geçtiğimiz günlerde Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlara yerleşmek için başvurularını gerçekleştirmişti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi yurt başvuru sonuçları açıklandı.

KYK yurt başvuru sonuçları duyurusu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak tarafından yapıldı. Bakan Bak "Yurt yerleştirme sürecinin ilk aşaması tamamlanmıştır." sözleriyle sonuçların açıklandığını duyurdu.

"Yüzde 87 yerleştirme oranı ile rekora imza attık"

 2023-2024 eğitim öğretim yılı GSB yurt başvuru sonuçları açıklandı. İlk aşamada, yüzde 87'lik bir yerleştirme oranı ile yeni bir rekora imza attık. Çok kısa süre içerisinde kalan öğrencilerin tümünü yerleştireceğiz.
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.