Hava Durumu

Kuyumcular Çarşısı hareketlendi!..

Altında kritik eşik aşıldı. Çeyrek altın psikolojik sınır olan bin lirayı aşınca Niğde Kuyumcular Çarşısı da hareketlendi.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2021 11:11
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2021 11:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kuyumcular Çarşısı hareketlendi!..

Vatandaşlardan kimileri altın değeri yükselince bozdurmaya kuyumculara akın ederken, kimisi de daha da yükselir umuduyla güvenli liman olarak görülen altını yatırım amaçlı almaya gitti.

Bizler de Niğde’de altın fiyatlarını sizler için araştırdık. Bakalım güncel altın fiyatları ne kadar?

18 Kasım günü itibariyle Niğde’de çeyrek altın bin 10 liradan kuyumcular tarafından alınırken, satın almak isteyen vatandaş bin 30 lirayı gözden çıkarıyor. Gram altın ise 647 liradan değer görüyor.

Geçen yıl aynı ay içerisinde yine ciddi yükseliş gösteren altın vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Manzara yine değişmedi.

Niğde Kuyumcular Derneği Başkanı Tamer Erdem yaptığı açıklamalarında, altının her zaman en önemli yatırım aracı olduğunu vurgularken şunları söyledi:

“Son günlerde yükselen altın fiyatları kuyumcuları hareketlendirdi. Geçen yıl da aynı şekilde hareketlilik yaşanmıştı. Ben yine söylüyorum. Altın her zaman en güvenli yatırım aracıdır.

Vatandaşlarımızın bazıları yükselen değerler karşısında bozdurmaya gelirken, daha da yükselir umuduyla altına yatırım yapanlar da var. Şu an da gram altın 647 lira. Çeyrek altın ise anlık değişimlerle beraber bin 10 civarında.”

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.