Hava Durumu

Kurban Bayramı tatili iç turizmi hareketlendirecek!.

Her yıl milyonlarca turistin tercih ettiği tatil beldelerinin bu bayramda ilgi odağı olması bekleniyor. Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından iç turizmde haraketli günler yaşanacak.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2023 16:34
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2023 16:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kurban Bayramı tatili iç turizmi hareketlendirecek!.

Antalya da turizme hızlı başlayan kentlerden biri. Denizi, kumu güneşi ve doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakmayı başarıyor.
 Yılın 5 aylık döneminde hava yoluyla 3 milyon 405 bin 458 yabancı turistin konuk edildiği bölgede, Kurban Bayramı tatilinin uzamasıyla iç pazar rezervasyonlarında da yoğunluk başladı. Antalya Merkez ve turistik ilçelerindeki birçok turistik tesisin doluluğunun yüzde 100'e ulaşması bekleniyor.
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin de seçimlerin sona ermesi ve havanın ısınmasıyla en avantajlı döneme girdiklerini belirtti. Turizm rakamlarında rekorların kırıldığını anlatan Perçin, yaz sezonunun yabancıların yanı sıra okulların tatile girmesi ve bayram tatili dolayısıyla Türk misafirlerin de gelmesiyle çok yoğun olacağını söyledi. Perçin: "Bayram tatilinin başlamasıyla iç turizm daha da hareketlenecek ve Akdeniz-Ege bandı çok yoğun olacak. Zaten yurt dışından gelen rezervasyonlar da iyiydi. Ege ve Akdeniz bandındaki birçok otelinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşacağına inancımız tam. Bayram tatili boyunca iç turizmde Antalya genelinin yanı sıra Türkiye'deki bazı lokasyonların belli bir doluluk oranına ulaşmasını bekleniyor." dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.